RXR Air Shock Absorber

Najbezpieczniejszy ochraniacz na świecie.

W dzisiejszych czasach gdy firmy prześcigają się w tworzeniu przeróżnych i przekombinowanych produktów , które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa ludzi na motorach, quadach, rowerach, nartach oraz snowboardzie ekipa francusko-amerykańska przy użyciu zaawansowanej technologii połączonej z czysta fizyką i wykorzystaniu powietrza stworzyła najbezpieczniejszy ochraniacz na świecie jakim jest RXR Air Shock Absorber.

rxr_protect

Ochraniacz ten jest pięć razy bardziej efektowny w pochłanianiu energii od istniejących ochraniaczy twardych (plastikowe zbroje,buzery) oraz osiem razy skuteczniejszy od piankowych ochraniaczy. A to wszystko udowodnione przez oficjalny test porównawczy i zatwierdzony przez CE (przydzielany przez Critt Sport). Jako jedyny ochraniacz na rynku posiada atest CE!


Jak zbudowany jest RXR ?
Kamizelka stworzona została z wytrzymałego materiału typu Cordura, Poliestru oraz Teflonu z wstawkami piankowymi na ramionach oraz dwóch nadmuchiwanych poduszek – przedniej i tylnej. Lining A.D.S. ( Astice Dispersal System ) to materiał użyty w wewnętrznej stronie ochraniacza, do 175% bardziej oddychający od bawełny. Poduszki zbudowane są z komór połączonych wewnętrznymi kanałami. Z przodu i z tyłu znajdują się wentyle służące do nadmuchiwania poduszek. W komorach musi znajdować się odpowiednia ciśnienie. Przy za dużym ciśnieniu ochraniacz staje się zbyt twardy i sztywny oraz zmniejsza poczucie komfortu natomiast zbyt niskie ciśnienie obniża stopień ochrony. Dlatego tak ważne jest aby według zaleceń producenta stosować odpowiednio dobrane ciśnienie wewnątrz poduszek.

Opis działania ?
ASA ( AIR SHOCK ABSORBER ) taką nazwę nosi patent wykorzystany w ochraniaczu RXR. Pomysł i wykonanie jest bardzo proste i fenomenalne. Jak pisaliśmy powyżej, do zmniejszenia sił oddziałujących na ciało jeźdźca podczas upadku wykorzystano powietrze. Badania dowiodły iż poduszki powietrzne absorbują znaczną część siły uderzenia. Dodatkowe siły oddziałujące na człowieka pod czas upadku pochłania również podwójna ścianka. Opóźniony czas przenoszenia siły na ciało to kolejna zaleta ochraniacza firmy RXR. Komory wykonane z twardego PCV w kształcie żeberek są odporne na bardzo duże siły, a co za tym idzie odporność na przebicia. Podczas upadku dzięki kanałom łączącym komory, ciśnienie rozchodzi się po wszystkich komorach równomiernie co pozwala na ochronę przed pęknięciem, a siła uderzenia rozkładana jest na większej powierzchni.

RXR jest bardzo lekkim i komfortowym, a zarazem bardzo bezpiecznym ochraniaczem. Dodatkową jego zaletą jest niezatapialność. Służyć może ona jako kamizelka ratunkowa. Jej przydatność widać również podczas przeprawy przez wodę. Kamizelka również bardzo dobrze utrzymuje ciepło co chroni przed szokiem termicznym. Zarazem przednia jak i tylnia poduszka jest dostępna i można ją wymieniać w razie przebicia. Dodatkowo można nabyć ochraniacz łokcia i przedramienia. Pompka służąca do pompowania naszego ochraniacza (będąca w zestawie) jest również dostępna oddzielnie. Oprócz standardowych buzerów firma RXR produkuje kurtki z ochraniaczami, które świetnie nadają się na zimę zarówno dla osób na motorach, quadach, skuterach śnieżnych jak i osób uprawiających ekstremalne sporty zimowe ( narty, snowboard).